ANTIKVARIÁTY.CZ

Antikvariát Arco Antikvariát Bělehradská
Vážení zákazníci, u každé objednávky převyšující 501,- a platbou předem Vám nebude účtováno poštovné. Platí pouze pro ČR.
Naše antikvariáty | Výkup knih a knihoven | Obchodní podmínky | Kniha přání a stížností | Kontakty | Odkazy | Obsah košíku 

Naše antikvariáty

Nyní nabízíme na těchto stránkách kolem 50.000 položek, denně přidáváme další. V současné době funguje Antikvariát Arco jako kamenný obchod s každodenním prodejem a nákupem knih a možností vyzvednutí objednaných položek. Výdejní sklad Bělehradská 69 umožňuje osobní odběr objednaných knih. Sklad není prodejna a proto pouze vydává objednané knihy. Dále zde lze nabídnout knihy k prodeji.

Antikvariaty.cz je společný projekt dvou pražských antikvariátů - Antikvariátu Arco a Antikvariátu Bělehradská.

Antikvariát Arco byl otevřen 27. ledna 1998 a již od počátku si mezi pražskou sběratelskou veřejností získal oblibu především díky široké nabídce hledané literatury a také díky bezkonkurenční nabídce starých pohlednic, plakátů a fotografií. Původně se jednalo o malý krámek o velikosti 27 metrů čtverečních, ovšem stále se rozšiřující nabídka si žádala podstatné rozšíření, ke kterému došlo v březnu 2001, kdy se obchod zvětšil na současných cca 60 metrů + přilehlých 100 metrů skladových prostor. V současné době má v nabídce cca 10 000 knih všech oborů (specializace: právo do roku 1948, společenské vědy, umění a fotografie,dětská a dobrodružná literatura do roku 1948), více než 100 000 pohlednic všech žánrů do roku 1950 a několik tisíc filmových a reklamních plakátů.

Antikvariát Bělehradská Antikvariát Bělehradská vzniknul na podzim roku 1999 na ploše více než 100 metrů čtverečních, takže se řadil mezi největší pražské prodejny. Nabízel několik desítek tisíc kusů knih, pohlednic a dalšího sběratelského materiálu, zvláštní specializací pak byla velká nabídka společenských věd, cizojazyčné literatury a grafiky (Janeček, Lhoták, Born, Jiřincová a další).

Ačkoliv je stránka www.antikvariaty.cz v provozu od roku 2000, bylo zpočátku možné na této stránce stáhnout pouze aktualizované soubory s vybranou nabídkou některých oborů knih.

Současná podoba www.antikvariaty.cz s velkou on-line nabídkou knih a grafiky funguje od léta 2003 a od té doby se stala jednou z nejvyhledávanějších antikvárních stránek v ČR, přičemž počet návštěvníků neustále vzrůstá. Denně v nabídce přibývá průměrně 150 titulů.

Na jaře 2005 došlo k dílčím úpravám, které mají za cíl usnadnit uživatelům orientaci na stránce a rychleji zvyšovat stávající on-line nabídku více než 30 000 knih.